Hizmetler

A) DİL ÖĞRENME/ ÖZEL DERS:

Türkçeyi geniş kitlelere ulaştırmak her zaman hayallerim arasındaydı. Bu sebeple derslerimi, Türkçeyi unutmak istemeyen Türk etnik kökenli öğrenciler dışında; Türkçe’ye merakı olan, yeni bir dil öğrenmek isteyen herkese vermekteyim.

“Ben Türkçe biliyorum, ama konuşurken zorluk çekiyorum” diyorsanız; gelin tanışalım, sohbet edelim ve konuşmamızı geliştirelim.

Sınavlarım için dil bilgisi öğrenmem gerekli” diyorsanız; ses bilgisinden başlayıp anlatım bozukluğuna kadar ilerleyelim 🙂

“Dil öğrenmeye bayılırım” diyorsanız; adresiniz belli, gelin öğrenelim.

            Okuma- yazma bilmeyen veya zorluk çeken herkese, okuma yazma özel dersi vermekteyim. İster tek başınıza, ister arkadaşınızla veya arkadaşlarınızla beraber bu dersleri yapabiliriz.

B) AKTİVİTELER:

Kitap okuma:

Günümüzde çeşitli nedenlere bağlı olarak kitap okumayan, okumakta zorlanan çocuklara, genç arkadaşlara beraber kitap okumayı teklif ediyorum. Bu etkinliği zorlaştırmadan, kitap okumayı sevdirerek yapmak tek hedefim. Elimize kitaplarımızı alıp kimi zaman bir kütüphanede kimi zaman bir parkta kitap okuyabiliriz.  Böylelikle hem kitap okuma alışkanlığı kazanılacak hem de sosyalleşilecektir. Amacım, çocuklara ve genç bireylere kitap okuma sevgisini kazandırmaktır. Kitap okumayı bireyin hayatının her döneminde kalıcı kılmak ve kitap okuma alışkanlığı oluşturmaktır.

Yaratıcı Yazarlık:

Pek çok kişi geçmiş zamanlardan beri yazma eylemine ilgi duymuştur. Ancak yazmaya nasıl başlanması gerektiği, hangi yolu izlemesi gerektiği noktasındaki belirsizliklerden ötürü, yazarlık hep geri plana itilmiş bir eylem olmuştur. Benimle beraber, yazmanın aslında çok da zor olmadığını, düşlerimizi harekete geçirirsek başaracağınızı görebileceksiniz.

B) ÇEVİRİ VE DÜZENLEME:

Yayınlanmadan önce düzeltilmek istenen dergi ve gazete yazılarınızla ilgilenebilirim.  Dildeki yanlışlar, yazım hataları, noktalama işaretlerinin kullanımındaki eksikler için beraber çalışabiliriz.